97074048

Formella Chwastniewska Przewodnik do metody 101

Nowy

Ilość: 1

Ostatnie egzemplarze!

63.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3.00 zł.


TytułPrzewodnik do metody 101 kroków w nauce czytania i pisania dla nauczycieli i rodziców ( z kompletem kart i płytą CD)
AutorFormella Chwastniewska
Okładkamiękka
Rok wydania2013
ISBN9788393584611
Wydawnictwowyspa

Formella Chwastniewska Przewodnik do metody 101

Autor: M. Formella, D. Chwastniewska

Tytuł:   Przewodnik do metody 101 kroków w nauce czytania i pisania dla nauczycieli i rodziców ( z kompletem kart i płytą CD)

Przewodnik dla nauczycieli i rodziców do metody 101 kroków w nauce czytania i pisania zawiera scenariusze zajęć z dziećmi oraz dodatkowe materiały (aneksy i płytę do ćwiczeń rytmicznych), które stanowią obudowę dydaktyczną metody 101 kroków Danuty Chwastniewskiej zawartą w książkach „Poczytam ci, mamo” i „Napiszę ci, mamo”.

Dzięki przewodnikowi nauczyciel i rodzic otrzymują wszechstronną pomoc do pracy z dziećmi z różnymi możliwościami rozwojowymi.

W przewodniku znajdują się szczegółowe wskazania jak dostosować pracę do możliwości różnych dzieci.

Dzięki niemu można indywidualizować naukę z dzieckiem tzn. jak wprowadzać każdą literę i jak pracować ze wszystkimi czytankami.

Książka ta jest wzbogacona o aneksy z wyrazami do czytania sylabami, płytę z ćwiczenia rytmicznymi i nagrania 29 tekstów do nauki czytania ( wprowadzana przez nas innowacja tzw. „czytanie do wtóru” z lektorem).

Innowacja ta, to sprawdzona i skuteczna pomoc dla dziecka szczególnie w początkowych etapach nauki czytania.

Do przewodnika dołączone są także karty do ćwiczeń słuchowych, wzrokowych i pamięciowych wraz z instrukcjami i opisem gier.

Przewodnik zawiera ponadto bardzo wiele propozycji, nakierowanych na to, aby dziecko otrzymywało jak najwięcej impulsów do pracy i jednocześnie aby pracując metodą 101 kroków mogło indywidualnie odkrywać świat.

Dużym walorem książki jest to, że jedna z autorek przewodnika – Małgorzata Formella prowadzi systematyczne zajęcia metodą 101 kroków w nauce czytania i pisania.

Drugą osobą, ktora napisała przewodnik jest autorka metody Danuta Chwastniewska.

Autorem ćwiczeń rytmicznych i muzyki do wybranych tekstów z elementarza jest Dariusz Wojciechowski.

Praca z książkami daje znakomite efekty w pracy z dzieckiem.

Dla wielu dzieci ( ale i dorosłych też) praca z nimi jest nie tylko skuteczna, ale i radosna.

Informacja o twórcach książek do nauki czytania i pisania:

Danuta Chwastniewska – autorka metody 101 kroków elementarza i kaligrafii oraz innowacyjnych metod terapii. Absolwentka pedagogiki specjalnej oraz studiów podyplomowych z zakresu psychologii wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami- Uniwersytet Wrocławski

• współautorka programu do nauki języka polskiego„ Myśli i słowa” oraz serii podręczników do nauki o języku, znanych jako „gramatyki gdańskie”wydanych przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe;

• autorka książek „Ortograffiti” dla szkoły podstawowej, współautorka koncepcji tej serii wydanych przez Wydawnictwo Operon.

Janusz Raczkiewicz - autor tekstów; autor serii scenariuszy filmowych, między innymi do popularnych telewizyjnych „Kasztaniaków”;

Agnieszka Żelewska - autorka ilustracji i rysunków do ćwiczeń; jedna z najbardziej znanych i cenionych ilustratorek dla dzieci; znana i nagradzana w Polsce oraz za granicą;

Katarzyna Micun - skład, grafika i liternictwo; współautorka nowego opracowania graficznego lubianego od lat pisma dla dzieci „Świerszczyk”;

Paweł Adamów - skład i łamanie; opracowanie graficzne wielu książek dla dzieci m.in. dla Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, Polonia czy Nasza Księgarnia.

stron 126

Rok wydania: 2013r. , wyd. wyspa

Okładka: miękka lakierowana

Stan: nowa

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: