97081225

Wyciskanie brukselki ? O europeizacji społeczności

Nowy

Ilość: 4

12,00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,50 zł.


TytułWyciskanie brukselki ? O europeizacji społeczności lokalnych na pograniczach
Autorpraca zbiorowa pod redakcją Joanny Kurczewskiej i Hanny Bojar
Okładkamiękka
Rok wydania2009
Wydawnictwoinne

Wyciskanie brukselki ? O europeizacji społeczności

Autor: Praca zbiorowa pod redakcją Joanny Kurczewskiej i Hanny Bojar

Tytuł: Wyciskanie brukselki? O europeizacji społeczności lokalnych na pograniczach

Książka stanowi próbę empirycznego i teoretycznego uchwycenia oddziaływań ideologicznych projektów integracji europejskiej i ich instytucjonalnych transferów do polskiej rzeczywistości. Pokazuje, jak wpływają one na projekty europejskości i odpowiadające im praktyki społeczne takich podmiotów zbiorowych jak politycy, urzędnicy, nauczyciele, animatorzy kultury i dziennikarze funkcjonujący w społecznościach lokalnych na pograniczu wschodnim i południowym Polski.

Jest nie tylko książką akademicką dla wąskiego grona specjalistów, ale też głosem w debacie publicznej Unia Europejska w Polsce, w dyskusjach o przemianach tożsamości narodowej i europejskiej Polaków, a także o instytucjach, które te tożsamości społeczne tworzą i reprodukują. Jest również głosem w sporach o tym, jaką rolę odgrywa Polska w ramach struktur unijnych: czy jest kreatywnym podmiotem czy tylko odbiorcą decyzji różnych instytucji Unii Europejskiej. Próbuje pokazać, że warto w zajmowaniu się integracją europejską wyjść poza problem procedur i technik pozyskiwania i wykorzystywania funduszy unijnych i więcej uwagi poświęcić ludziom i instytucjo, ich projektom Europy, europejskości i europeizacji.

Znak zapytania na końcu tytułu (parafraza słów Waldemara Pawlaka) ma wedle redaktorek tomu podkreślać, że kwestia obecności Polski w Unii Europejskiej nie sprowadza się do prostych korzyści i podporządkowania; jest kwestią znacznie bardziej złożoną i trzeba ją interpretować w kontekście całej Europy, jej wizji i scenariuszy rozwojowych.

stron 675

Rok wydania: 2009r. , wyd. IFiS PAN

Okładka: miękka lakierowana

Stan: nowa (drobne otarcia okładki - wynik magazynowania)

ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE

TytułWyciskanie brukselki ? O europeizacji społeczności lokalnych na pograniczach
Autorpraca zbiorowa pod redakcją Joanny Kurczewskiej i Hanny Bojar
Okładkamiękka
Rok wydania2009
Wydawnictwoinne

30 inne produkty w tej samej kategorii: