97072394

Ja My Oni Małgorzata Purzyńska

Używany

Ilość: 1

Ostatnie egzemplarze!

16.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0.50 zł.


TytułJa My Oni
AutorMałgorzata Purzyńska
Okładkatwarda
Rok wydania2013
ISBN9788326812279
WydawnictwoAgora
Liczba stron152

Ja My Oni Małgorzata Purzyńska

Tytuł:  Ja My Oni

Autor:  Małgorzata Purzyńska

OPIS:

"Ja, My, Oni" to jedna z ostatnich niepublikowanych rozmów Teresy Torańskiej - zmarłej niedawno wybitnej dziennikarki i pisarki. Rozmowa tym bardziej interesująca, że tym razem to Torańska odpowiada na pytania. Małgorzata Purzyńska, która rozmawia z Teresą Torańską, jest młodsza o całe pokolenie, ciekawa PRL-owskich realiów, a zwłaszcza tego, jak wyglądało wówczas dziennikarstwo i jak można było pogodzić pracę w kontrolowanych przez cenzurę pismach z dziennikarską i osobistą niezależnością.

Szczególnie fascynuje ją, jak Teresie Torańskiej udało się dotrzeć do dawnych stalinowskich dygnitarzy, obłaskawić ich, skłonić do zwierzeń i opublikować słynnych "Onych" - książkę, która stała się światowym bestsellerem a przetłumaczona na trzynaście języków weszła do kanonu obowiązujących lektur na wydziałach nauk społecznych i politycznych uniwersytetów w wielu krajach. "Nie przychodziłam w roli prokuratora ani sędziego - wyjaśniała Teresa Torańska - Chciałam ich wysłuchać. Sprawiało im radość - w pustym emeryckim życiu - że przychodzę. Że mogą z siebie zrzucić ciężar wieloletniego milczenia".

Mariusz Szczygieł we wstępie do książki pisze: "Teresa nie miała żadnego lęku przed postaciami, które budzą respekt. Nigdy nie rozmawiała na klęczkach".

Stan: db + (pozycja spójna i kompletna, bez podkreśleń i podpisów, okładka lekko podniszczona z drobnym zagięciem/przetarciem rogów)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: