Jacek Anna Bikont, Helena Łuczywo

Używany

Ilość: 1

Ostatnie egzemplarze!

15.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0.50 zł.


TytułJacek
AutorAnna Bikont|Helena Łuczywo
Okładkatwarda
Rok wydania2018
ISBN9788326827068
WydawnictwoAgora
Liczba stron744

Jacek Anna Bikont, Helena Łuczywo

Tytuł:  Jacek

Autor:  Anna Bikont, Helena Łuczywo

OPIS:

Anna Bikont i Helena Łuczywo opowiadają o życiu Jacka Kuronia, który wyrósł w lewicowych tradycjach, a od zaangażowania w komunizm przeszedł do twardej opozycji, za co zapłacił dziewięcioma latami więzienia. Przez dziesięciolecia organizował działania wyrywające z systemu dyktatury obszary wolności, był współtwórcą KOR i Solidarności, w 1989 roku współtwórcą wolnej Polski. Autorki łączą warsztat historyka z piórem reportera. Pokazują środowisko, tradycje, klimat, w którym żył; ludzi, z którymi współpracował. Opowiadają o człowieku, jego zachowaniach, charakterze, doświadczeniach, sposobie bycia. Nie unikają spraw trudnych, grzechów Jacka, ale przede wszystkim przypominają jego ogromne dla Polski zasługi.

Stan: db+ (kompletna i spójna, bez podkreśleń i podpisów, drobne przybrudzenia bloków kart, okładka lekko podniszczona z drobnymi wgnieceniami na lini grzbietu)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: