97072459

Wódz Kurski Jarosław Lech Wałęsa

Produkt niedostępny

Nowy


15.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0.50 zł.


TytułWódz
AutorKurski Jarosław
Okładkamiękka
Rok wydania2014
ISBN9788326812750
WydawnictwoAgora
Liczba stron280

Wódz Kurski Jarosław Lech Wałęsa

Tytuł:  Wódz

Autor:  Kurski Jarosław

OPIS:

Polityczny portret Lecha Wałęsy napisany przez jego byłego rzecznika.

Jarosław Kurski (ur. 1963) Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Gdańszczanin. Ukończył prawo na UMK w Toruniu. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. W stanie wojennym aresztowany. Członek redakcji "Solidarności" - podziemnego pisma Regionu Gdańskiego, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku. Pracował dla hiszpańskiej agencji EFE i w "Tygodniku Gdańskim". Od października 1989 do lipca 1990 r. rzecznik prasowy przewodniczącego "S" Lecha Wałęsy. Sprzeciwiając się "wojnie na górze", rezygnuje z pracy. Publikuje "Wodza" - polityczny portret Lecha Wałęsy zarysowany na tle ówczesnych wydarzeń.

Od stycznia 1992 r. publicysta polityczny "Gazety Wyborczej". W latach 1994-97 w Programie 1 TVP prowadził "Rozmowy Jedynki" - poranne wywiady z bohaterami bieżących wydarzeń politycznych. Autor esejów o Raymondzie Aronie "Pokój z widokiem na historię" oraz biografii Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Stan: nowa (możliwe drobne przybrudzenia i uszkodzenia okładki - wynik magazynowania)

ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: