Człowiek który wynalazł internet. Wojciech Orliński

Produkt niedostępny

Nowy


15.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0.50 zł.


TytułCzłowiek który wynalazł internet.
AutorWojciech Orliński
Okładkatwarda
Rok wydania2019
ISBN9788326829369
WydawnictwoAgora

Człowiek który wynalazł internet. Wojciech Orliński

Człowiek który wynalazł internet. Wojciech Orliński

Autor książki Lem. Życie nie z tej ziemi bierze pod lupę historię człowieka, który opracował techniczne założenia Internetu. Pierwsze łącze sieci według pomysłu Paula Barana uruchomiono w 1969 roku w Kalifornii, a było to możliwe po tym jak urodzony w polskim Grodnie inżynier przekonał do zainwestowania w swój pomysł amerykańskich generałów.

Paul Baran pracował przy konstrukcji pierwszego komercyjnego komputera UNIVAC, pierwszej rakiety typu „cruise missile” i przy narodzinach technologii Hi-Fi. Zanim wprowadzono w życie jego pomysły, Paul Baran przewidział wideokonferencje, internetowe zakupy, a także powszechność prywatnych urządzeń interaktywnych z dostępem do wielkich baz wiedzy, dziś znanych jako laptopy i smartfony. Przewidział też związane z Internetem zagrożenia dla prywatności i demokracji. Niestety, politycy nie dorównywali mu geniuszem i tak zostało do dziś: Internet to arcydzieło inżynierii, ale od strony regulacji prawnych, kompletna fuszerka.

Opis wydawcy

Stan: nowa (drobne uszkodzenia okładki i przybrudzenia - wynik magazynowania)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: