97082755

Chwastniewska Poczytam ci mamo elementarz część 1

Nowy

Ilość: 110

35.90 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1.50 zł.


TytułChwastniewska Poczytam ci mamo elementarz część 1
AutorChwastniewska
Okładkamiękka
ISBN9788392477655
Wydawnictwoinne

Chwastniewska Poczytam ci mamo elementarz część 1

Autor: Danuta Chwastniewska

Tytuł: Poczytam ci, mamo! Elementarz Metoda 101 kroków w nauce czytania część 1

Elementarz POCZYTAM CI MAMO składa się z dwóch części:

- pierwsza zawiera 120 stron z czego 21 pierwszych to ćwiczenia przedelementarzowe, które mają przygotować dziecko do nauki czytania i pisania. Są to ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej oraz strony wprowadzające wszystkie samogłoski.

Po ćwiczeniach wprowadzających zaczyna się właściwa nauka czytania i pisania w oparciu o kolejne spółgłoski: t, m, l, s, d, k, j, n, p, w, r. Książka w pierwszej części zawiera 46 czytanek.

Część druga elementarza zawiera 55 czytanek i jest w niej kontynuowany dalszy ciąg nauki czytania w oparciu o pozostałe spółgłoski polskiego alfabetu: b, c, g, z, ł, ż, rz, sz, cz, h, ch, dz, dż, ś, ń, ć, ź, dź.wraz z odpowiadającymi im ćwiczeniami usprawniającymi naukę czytania.

Obie części zawierają łącznie 101 czytanek na wszystkie litery alfabetu.

Obecne drugie wydanie elementarzy zostało dostosowane do nowej podstawy programowej.

Dziecko uczy się poznawać nową literą po dokładnym nauczeniu się wprowadzonych wcześniej liter.

Przykładowo w książce znajduje się 6 czytanek na literę n wraz ze stronami ćwiczeniowymi. Podobnie jest z innymi literami. W tekstach pojawiają się pytania i informacje mające sprawdzić do dziecka czy dziecko czyta ze zrozumieniem.

W pierwszej części elementarza zastosowano podział słów na sylaby, które odróżniają się kolorem.

Jednocześnie sylaby zostały dodatkowo wyodrębnione falbankami.Kolor sylab zależy od tonacji tła strony. Falbanki są stonowane z całością.

Dziecko poznaje nowe litery dopiero po dokładnym utrwaleniu poznawanej litery. Podobnie jest z nauką chodzenia. Każdy następny krok upewnia dziecko, że może zacząć chodzić.

Przeczytanie tekstu oraz wykonanie ćwiczeń znajdujących się obok każdej czytanki, oznacza jeden krok.

Na końcu elementarza cz.I jest GÓRA SUKCESU.

Każdy kolejny krok jest przez dziecko zauważalny, a wycięcie chorągiewki i jej przyklejenie na drodze ku górze jest formą nagrody i pozytywnego wzmocnienia w dalszej nauce. Dziecko ucząc się systematycznie osiągnie umiejętność płynnego czytania ze zrozumieniem.

Część druga elementarza:

W drugiej części elementarza sylaby nie mają dodatkowych falbanek, ale odróżniają się kolorem, który zależy od tonacji tła strony.

Wykorzystane wyróżniki działają bardzo efektywnie i są znakiem autorskim metody 101 kroków.

Zastosowanie wspomnianych wyżej wyróżników spowodowało u dzieci znaczne przyspieszenie procesu nauki czytania.

Fragment recenzji prof. UMCS dr hab. Grażyny Krasowicz- Kupis:

Znakiem autorskim metody są tzw. falbanki, które wspomagają percepcję sylaby.

Chociaż wydaje się, że opracowano wiele podręczników do wczesnej nauki czytania i że wszystkie zawierają podobne elementy, jednak jako psycholog i osoba zajmująca się problematyką nabywania czytania oraz dysleksją, pragnę wyraźnie podkreślić, że elementarz „ Poczytam ci, mamo” należy uznać za wyjątkowy z kilku powodów:

1. Metoda oparta jest na analizie sylabowej, która jest bardziej efektywna w nauce czytania, zwłaszcza w przypadku dzieci z trudnościami i dyslektycznymi, o czym donosi wiele naukowych źródeł; ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci ryzyka dysleksji, gdyż pozwala pokonać zasadnicze trudności z przetwarzaniem fonologicznym na poziomie pojedyńczego fonemu i grafemu.

2. Warstwa językowa jest tu wzbogacona graficznie poprzez stosowanie kolorów i form graficznych tzw. falbanek, które poza stroną wizualną, rytmizują materiał językowy i poprawiają płynność czytania, ułatwiając przejście do czytania całościowego.

3. Ogromną zaletą całego kompletu jest oryginalna i piękna szata graficzna, a zarówno teksty jak i ilustracje sa pełne humoru, co czyni nauczanie czynnością wesołą i nie kojarzącą się ze żmudnym powtarzaniem i odczytywaniem fraz czy zdań z tradycyjnego podręcznika. Dzięki temu nauka czytania i pisania z wykorzystaniem „ELEMENTARZA…” staje się swoistą zabawą brzmieniem i obrazem.

Są to wyjątkowe walory, bowiem materiał dydaktyczny, mający choćby najdoskonalsze podstawy naukowe, to za mało, aby spełniał on swoje zadanie musi trafiać do umysłu i psychiki 6- 7 letniego XXI wieku.

Recenzowana pozycja trafia w tym względzie w samo sedno, oparta jest na najnowszych badaniach naukowych dotyczących nabywania czytania oraz jest bardzo atrakcyjna dla użytkowników, co potwierdzają moje praktyczne doświadczenia z wykorzystaniem elementarza.

Recenzowany elementarz ma szerokie zastosowanie- jako podstawowy podręcznik do nauczania czytania i pisania do wykorzystania przez nauczycieli klas początkowych a także jako materiał terapeutyczny do wykorzystania w toku zajęć korekcyjno- kompensacyjnych czy indywidualnej pracy z dzieckiem…”.

stron 120

Rok wydania: 2016r. , wyd. wyspa

Okładka: miękka lakierowana

Stan: nowa

ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: