97082764

Chwastniewska Napiszę ci mamo kaligrafia część 1

Nowy

Ilość: 38

25.90 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1.00 zł.


TytułChwastniewska Napiszę ci mamo kaligrafia część 1
AutorChwastniewska
Okładkamiękka
Wydawnictwoinne

Chwastniewska Napiszę ci mamo kaligrafia część 1

Autor: Danuta Chwastniewska

Tytuł: Napiszę ci, mamo! Kaligrafia Metoda 101 kroków w nauce czytania i pisania część 1

Podręczniki do kaligrafii „Napiszę ci, mamo" dostosowane są do elementarza „Poczytam ci, mamo” pod względem kolejności wprowadzania liter, materiału wyrazowego i postaci, które towarzyszą dziecku w nauce. Mogą być stosowane w połączeniu z elementarzem – wówczas mamy kompleksową naukę czytania i pisania – jak również niezależnie od niego.

Dzięki nim dziecko utrwali sobie obraz wzokowy poznawaniej litery i jednocześnie nauczy się ładnie pisać. Zawierają one wiele ćwiczeń z zakresu grafomotoryki i koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Kaligrafia ” Napisze ci, mamo” jest dostosowana do elementarza „Poczytam ci, mamo” pod względem kolejności wprowadzania liter, materiału wyrazowego i postaci, które towarzyszą dziecku w nauce. Może być stosowana w połączeniu z elementarzem – wówczas mamy kompleksową naukę czytania i pisania – jak również niezależnie od niego.

Dziecko pracując z kaligrafią przyspiesza swój proces nauki czytania, utrwala poznawane litery i uczy się ładnie pisać.

O Metodzie 101 kroków:

Metoda 101 kroków stosowana systematycznie, daje pełną gwarancję sukcesu.

Czym się wyróżnia metoda 101 kroków w nauce czytania i pisania i co ją odróżnia od innych, powszechnie stosowanych w nauczaniu początkowym?

PEWNY KAŻDY KOLEJNY KROK

1. Każda nowo wprowadzana litera utrwalana jest na bazie kilku tekstów. Kolejne czytanki bazują na wcześniej poznanych literach. Daje to dziecku, w dalszej nauce, dużo większą szansę zapamiętania każdej litery i zapobiega pomyłkom typowym dla osób z dysleksją.

ĆWICZENIE WSZYSTKICH FUNKCJI KONIECZNYCH W NAUCE CZYTANIA I PISANIA

2. Obok każdej strony z czytanką znajduje się strona z ćwiczeniami utrwalającymi nową literę oraz kształcącymi funkcje konieczne przy nauce czytania i pisania: percepcję, pamięć, koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w kierunkach, logiczne myślenie, płynność czytania, czytanie ze zrozumieniem oraz funkcje wzrokowe i słuchowo- językowe.

CZYTANIE SYLABAMI ORAZ METODĄ GŁOSKOWĄ I CAŁOŚCIOWĄ

3. Metoda czytania sylabami wsparta jest przez dwa kolory sylab oraz tzw. falbanki. W ćwiczeniach obok tekstów stosuje się również metodę głoskową i całościową.

RÓŻNE WZORY LITER

4. W czytankach znajdują się zdania, które różnią się od pozostałych wielkością, kolorem, krojem czcionki – przeznaczone do prób czytania całościowego, angażujące prawą półkulę mózgu. Do elementarza dostosowano kaligrafię , która dodatkowo zawiera wiele ćwiczeń z zakresu grafomotoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

ZRÓŻNICOWANE TEKSTY

5. Teksty są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Pogłębiają sferę wyobraźni oraz uczą samodzielnego myślenia.

RYM I RYTM

6. W wielu tekstach stosuje się rym i rytm

WYSOKA JAKOŚĆ

7. Są to podręczniki przygotowane z wielką starannością, o czytelnej, przejrzystej szacie graficznej i pięknych ilustracjach.

METODA KOMPLEKSOWA

8. Treść książek jest z sobą powiązana. Ucząc dziecko czytać uczymy jednocześnie pisać.

Książki do nauki pisania: „NAPISZĘ CI, MAMO”-

Nauka pisania powiązana jest z nauką czytania i do każdej czytanki przypisane są odpowiednie ćwiczenia kształcące umiejętności grafomotoryczne. Dzięki nim dziecko nie tylko nauczy się szybciej czytać, ale utrwala sobie obraz wzrokowy poznawanej litery. Jednocześnie odpowiednia ilość ćwiczeń pozwala mu nauczyć się ładnie pisać.

9. Elementarz i kaligrafia posiadają także obudowę dydaktyczną w postaci przewodnika. Drugie wydanie książki ukazało się w kwietniu 2011. Do przewodnika dołączona jest płyta z ćwiczeniami i zabawami rytmicznymi oraz przykłady jak wprowadzać czytanie sylabami ( tzw. czytanie do wtóru z lektorem 29 pierwszych czytanek ).

METODA 101 KROKÓW – ADRESACI

Kto może pracować tą metodą?

• rodzice z dziećmi;

• nauczyciele na zajęciach wyrównawczych; nauczyciele szkoły podstawowej, którzy zechcą przeznaczyć osobne zajęcia na naukę czytania i doskonalenie receptorów z nią związanych;

• terapeuci na zajęciach terapii pedagogicznej w szkołach i w poradniach.

stron 80

Rok wydania: 2010r. , wyd. wyspa

Okładka: miękka lakierowana

Stan: nowa

ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: