Niepokoje Polskie Henryk Domański (red.)

Nowy

Ilość: 2

Ostatnie egzemplarze!

12.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0.50 zł.


TytułNiepokoje Polskie
Autor Henryk Domański (red.)
Okładkamiękka
Rok wydania2004
ISBN8373880569
WydawnictwoIFIS Pan

Niepokoje Polskie Henryk Domański (red.)

Autor: pod redakcją H. Domańskiego, A. Ostrowskiej, A. Rycharda

Tytuł: Niepokoje Polskie

Po piętnastu blisko latach polskiej transformacji można chyba stawiać tezę, że udała się ona nieco bardziej, niż społeczeństwo skłonne byłoby sądzić. Wyniki badań wskazują, że Polacy nie zawsze są zadowoleni z tego, co mają, rzadko jednak chcieliby powrotu do poprzedniego systemu i w niedostatku zmian, a nie w ich nadmiarze, upatrują głównie przyczyn tego, co złe w gospodarce i polityce. Nie wiemy do końca, na ile dotychczasowe zmiany są już zakorzenione, na ile zaś są nieodwracalne i trwałe. Nie wiemy też, na ile polskie społeczeństwo jest znacząco inne od tego, którym było, gdy w 1989 roku rozpoczęła się zmiana systemu.

Spis treści:

Część I: Zmieniająca się struktura społeczna Kazimierz Maciej Stomczyński: Postawy promerytokratyczne a postulaty redukcji nierówności dochodów: czy Polska różni się od innych krajów? Henryk Domański: Między komunizmem a rynkiem. Wpływ wykształcenia na zarobki w 27 krajach; Krzysztof Gorlach: Koniec chłopów; Anna Titknw, Bogusława Rudrowska, Danuta Duch: O konflikcie płci.   Część II: Kapitał indywidualny i społeczny Antonina Ostrowska: Społeczeństwo ryzyka? Zagrożenia dla zdrowia psychicznego; Marian Kempny: O uwarunkowaniach dynamiki polskich przemian: kapitał społeczny - słahe czy silne więzi?; Andrzej Rychard: Konsumenci, obywatele, populiści: czy rynek może pomóc demokracji?; Dariusz Przybysz: Dlaczego Polacy nic głosują? Analiza przyczyn bierności wyborczej.

Część III: Słabość demokracji i rynku. Piotr Gliński: Bariery samoorganizacji obywatelskiej; Anna Wyka, Artur Kościański: Elementy wzoru obywatela w świetle oczekiwań Polaków A.D. 2002. Bariery świadomości obywatelskiej; Barbara Gaciarz, Włodzimierz Punków: Bariery rozwoju samorządności terytorialnej w Polsce.

stron 479

Rok wydania: 2004r. , wyd. IFiS PAN

Okładka: miękka lakierowana

Stan: nowa (drobne uszkodzenia/przetarcia na okładce -wynik magazynowania)

30 inne produkty w tej samej kategorii: