Nadzieja 10 lat w ciemności Amanda Berry, Gina DeJesus
Nasza historia to nie tylko gwałt i łańcuchy, kłamstwa i tajemnice. Chcemy jednego: żeby świat wiedział, jak przetrwała w nas nadzieja, jak odzyskałyśmy wolność i miłość do życia.
„Nazywam się Amanda Berry. Zostałam porwana 10 lat temu. Pomóżcie mi!” – z takim dramatycznym apelem zadzwoniła na policję jedna z ofiar Ariela Castro, po tym jak udało jej się uciec z rąk porywacza. Jej prowadzony w niewoli dziennik stał się podstawą wstrząsającej, ale również budzącej wiarę w siłę ludzkiego ducha książki, która okazała się światowym bestsellerem.
W chwili porwania Amanda miała siedemnaście lat, Michelle dwadzieścia jeden lat, a Gina zaledwie czternaście… Castro, na co dzień kierowca autobusu dowożącego dzieci do szkoły, więził i gwałcił je osobno, a potem razem, próbując poza seksualnymi orgiami zbudować z nimi perwersyjną rodzinę. Jednak żadnej z nich nie zapadła, jak Natasza Kampusch, na „syndrom sztokholmski”. Miały jeden, wspólny cel: uciec.
Ta historia to niewyobrażalny horror, ale jeszcze większe zdumienie budzi siła bohaterek - Justyna Kopińska
„Dziś kończę dwadzieścia siedem lat i nie czuję nic prócz gniewu i urazy. Nie skończyłam średniej szkoły i nie zrobiłam prawa jazdy. Odkąd miałam szesnaście lat, nie rozmawiałam z nikim przez telefon. W ciągu ostatnich dziesięciu porozumiewałam się tylko z czworgiem ludzi, przy czym jednym z nich jest mój porywacz. Nie wiem, jak wysyła się esemesy czy e-maile, nie umiem używać iPada ani Twittera – nie umiem robić wielu rzeczy, które ciągle pokazują w telewizji. Nienawidzę go za to, że odizolował mnie od świata, szczególnie dzisiaj, w kolejne stracone urodziny” - FRAGMENT KSIĄŻKI
Stan: nowy (możliwe drobne zagniecenia/przybrudzenia - wynik magazynowania)