Ucieczka na szczyt Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka Bernadette McDonald

Produkt niedostępny

Używany


15.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0.50 zł.


TytułUcieczka na szczyt Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka
AutorBernadette McDonald
Okładkatwarda
Rok wydania2012
ISBN9788326807589
WydawnictwoAgora

Ucieczka na szczyt Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka Bernadette McDonald

Ucieczka na szczyt Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka Bernadette McDonald

Ucieczka na szczyt to niezwykła książka poświęcona złotej erze polskiego himalaizmu oraz fenomenowi dominacji Polaków w Himalajach w latach 70. i 80.

Bogato ilustrowana opowieść autorstwa kanadyjskiej pisarki i animatorki kultury górskiej Bernadette McDonald przywołuje takie ikony himalaizmu jak m.in. Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki czy Wojciech Kurtyka.

"Bernadette McDonald dokumentuje najważniejszy polski rozdział w historii wspinaczki w Himalajach" Reinhold Messner, pierwszy zdobywca "Korony Himalajów"

"To historia Polaków, którzy w poszukiwaniu wolności rzucili wyzwanie innym wspinaczom i wyznaczyli nowe standardy w himalaizmie - a wszystko to, niosąc polską flagę na najwyższe szczyty świata" - Krzysztof Wielicki, sławny alpinista i himalaista, uczestnik ówczesnych wypraw.

Ucieczka na szczyt jest wielowymiarową opowieścią o przygodzie i pasji, cierpieniu i śmierci. Bernadette McDonald nakreśliła żywy portret czasów i niezwykłych postaci, które pomimo niesprzyjającej sytuacji politycznej przez wiele lat wyznaczały kierunki światowego himalaizmu. Wprowadziła czytelników w głąb serc i umysłów największych polskich wspinaczy niezłomnie realizujących swoją drogę do wolności. Autorka tak wspomina swoje rozmowy z uczestnikami najbardziej spektakularnych wypraw ówczesnych czasów: "Patrząc im w oczy widziałam, że są nieustraszeni w wytyczaniu nowych dróg. Odporni na cierpienie. A to jest istota sukcesu bezlitosnych zimowych wejść na najwyższe szczyty ziemi".

Stan: dobry + (spójna i kompletna, bez podpisów i podkreśleń, okładka lekko podniszczona)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: