Firmamentum Sobiescianum, sive Uranographia Johannis Hevelii (reprint z 1690r.)

Produkt niedostępny

Używany


370.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 37 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 37 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 18.50 zł.


TytułFirmamentum Sobiescianum, sive Uranographia (reprint z 1690r.)
Autor Johannis Hevelii
Okładkatwarda
Rok wydania1987
ISBN8304023946
WydawnictwoZakład Narodowy im. Ossolińskich

Firmamentum Sobiescianum, sive Uranographia Johannis Hevelii (reprint z 1690r.)

Firmamentum Sobiescianum, sive Uranographia Johannis Hevelii (reprint z 1690r.)

Jana Heweliusza Firmament Sobieskiego, czyli Uranografia, ukazująca całe niebo gwiaździste, to jest zarówno każdą konstelację, jak wszystkie i pojedyncze gwiazdy wedle właściwych im wielkości i te kiedyś już poznane, i te teraz po raz pierwszy gołym okiem dostrzeżone, najdokładniejszymi przyrządami należycie obserwowane, a mianowicie każdą konstelację opisaną na płaszczyźnie na osobnej rycinie, tak że wszystkie razem najdokładniej przedstawiają cały globus nieba, jak to z dwu wielkich półkul, to jest północnej i południowej, każdy jeszcze jaśniej widzi.

Edycję faksymilową FIRMAMENTUM SOBIESCIANUM przygotowano na podstawie starodruków zachowanych w Bibliotece Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk, reprodukcje w oryginalnej wielkości wykonano z egzemplarzy oznaczonych sygnaturą Ta 2360 2' i Uph 1707 2', zdobnictwo oprawy przejęto z egzemplarza oznaczonego sygn. Ta 2359 2'. Dedykacja autorska, list Elżbiety Heweliuszowej oraz portret Jana Heweliusza pochodzą z pierwszej części Prodromus Astronomiae. Mapy półkul północnej i południowej umieszczono na końcu rycin zgodnie z kolejnością wyznaczoną przez Jana Heweliusza w spisie rycin uranograficznych; w starodrukach znajdują się one po wstępie.

RYCINY URANOGRAFICZNE [na rozkładanych planszach]

egzemplarz numerowany 170

GEDANI, TYPIS JOHANNIS-ZACHARIAE STOLLII, Anno M DC XC, FORMAT FOLIO

Reprint wydany przez OSSOLINEUM, WROCŁAW 1987r.

OPRAWA TWARDA IMITACJA SKÓRY ZE ZŁOCENIAMI [na wzór oryginalnego starodruku]

Stan: dobry + (książka kompletna i spójna, bez podpisów i podkreśleń, okładka lekko podniszczona/widoczne ślady przebarwień-wytarć na okładce/)

30 inne produkty w tej samej kategorii: