Antyki i sztuka

Informacja

Książki przedwojenne

Antyki kojarzą się głównie ze starymi meblami. Jednak książki przedwojenne mają podobną wartość sentymentalną i historyczną. Ponadto ich zakup to inwestycja we własny rozwój intelektualny. Nie ma bowiem lepszego źródła informacji od dawnych czasach niż książki autorów, którzy w nich żyli. A jeśli opisywali wydarzenia już ...

Książki przedwojenne

Antyki kojarzą się głównie ze starymi meblami. Jednak książki przedwojenne mają podobną wartość sentymentalną i historyczną. Ponadto ich zakup to inwestycja we własny rozwój intelektualny. Nie ma bowiem lepszego źródła informacji od dawnych czasach niż książki autorów, którzy w nich żyli. A jeśli opisywali wydarzenia już dla nich przeszłe, to warto poznać ich poglądy o świecie, które kształtują się w ludziach pod wpływem czasów, w których żyją. Pozycje takie pokazują też, co wpłynęło na obecną rzeczywistość.

Książki przedwojenne — dlaczego warto je mieć w swojej kolekcji?

W naszej ofercie znajdziesz książki przedwojenne idealne dla historyków, socjologów, kulturoznawców, literaturoznawców i innych badaczy przeszłości. Mogą oni niejednokrotnie potrzebować ich w trakcie pracy naukowej. Pozycje przez nas oferowane mogą posłużyć też studentom wielu kierunków podczas studiowania i pisania pracy dyplomowej. Są to też niezwykle interesujące egzemplarze dla wszystkich bibliofilów interesujących się dawnymi czasami.

Dzięki takim książkom można samodzielnie odkrywać świat dawnych wierzeń, obyczajów i zwyczajów. Poznać dawne zasady etykiety czy uwarunkowania kulturowe i polityczne. Ponadto samo obcowanie z dawną publikacją powoduje wiele niezapomnianych emocji.

Ponadto posiadanie klasycznych pozycji opublikowanych w dawnych latach, a często wręcz pierwszych ich wydań lub rzadkich specjalistycznych książek o długim rodowodzie świadczy o wysokim poziomie intelektualnym właściciela.

Książki przedwojenne w asortymencie Blackbooks.pl

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne książki przedwojenne. Są to zarówno pierwsze wydania klasycznych pozycji, jak i dawne publikacje naukowe. Znaczna część z nich jest zachowana w bardzo dobrym stanie. Wiele wydań posiada piękne zdobne twarde oprawy, nierzadko wykonane ze skóry. Taki wolumen warto posiadać nie tylko ze względu na jego ciekawą zawartość. Może stanowić też element dekoracyjny w Twojej biblioteczce. 

Pamiętaj, że kupując w naszym antykwariacie, masz gwarancję, że książki zostały wycenione przez specjalistów. Nie ma więc możliwości zakupu publikacji jedynie stylizowanej na dawne księgi. Ponadto dzięki wyraźnym zdjęciom i opisom możesz dokładnie zweryfikować stan danego egzemplarza i jego autentyczność. Dodatkowymi zaletami naszego sklepu internetowego jest też możliwość sortowania ofert np. od najtańszej do najdroższej oraz oczywiście dokonywanie transakcji bez wychodzenia z domu. Zakupiony towar trafi do Ciebie za pomocą kuriera. Możesz też odebrać go osobiście w naszym antykwariacie.

Więcej

Antyki i sztuka 

Jest 1790 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 1790 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 1790 elementów