Pokochawszy Miłość w języku Jerzy Bralczyk, Karolina Oponowicz, Lucyna Kirwil

Używany

Ilość: 1

Ostatnie egzemplarze!

15,00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,50 zł.


TytułPokochawszy Miłość w języku Jerzy Bralczyk, Karolina Oponowicz, Lucyna Kirwil
AutorJerzy Bralczyk, Karolina Oponowicz, Lucyna Kirwil
Okładkatwarda
Rok wydania2018
ISBN9788326826412
WydawnictwoAgora

Pokochawszy Miłość w języku Jerzy Bralczyk, Karolina Oponowicz, Lucyna Kirwil

Pokochawszy Miłość w języku Jerzy Bralczyk, Karolina Oponowicz, Lucyna Kirwil

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Językoznawca i psycholog. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie – czasem poważnej, czasem całkiem niepoważnej, czasem spokojnej, czasem pełnej emocji, zawsze błyskotliwej i nigdy nudnej. W książce Pokochawszy w rozmowie z Karoliną Oponowicz dyskutują o wszystkim tym, co z miłością związane: romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, listach miłosnych, czułych słowach, kiczu, rozstaniach i miłości dojrzałej. Patrzą na sprawy a to pod kątem języka, a to emocji. A ponieważ te perspektywy nie zawsze się pokrywają, w wymianie zdań pomiędzy nimi nie brakuje ognia. Przy okazji Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil opowiadają, wspominają początki związku, najbardziej burzliwe kłótnie, językowe nieporozumienia czy małżeńskie rytuały. Czy mówienie, że miłość jest jak róża, to kicz? Jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Co zrobić, żeby miłość trwała wiecznie? Dlaczego tyle seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Czy profesor Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża Juruś? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedź pada w książce Pokochawszy. Lucyna Kirwil – psycholog, agresolog Jerzy Bralczyk – polonista, językoznawca

Stan: db + (pozycja spójna i kompletna, bez podkreśleń i podpisów, okładka lekko podniszczona, możliwe zagniecenia, przybrudzenia)

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty w tej samej kategorii: