97072306

Moja Arka Jan Turnau

Używany

Ilość: 1

Ostatnie egzemplarze!

16.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0.50 zł.


TytułMoja Arka
AutorJan Turnau
Okładkatwarda
Rok wydania2018
ISBN9788326825743
WydawnictwoAgora
Liczba stron416
Szerokość produktu13.5
Wysokość produktu21
Numer wydania1

Moja Arka Jan Turnau

Tytuł:  Moja Arka

Autor:  Jan Turnau

OPIS:

Jan Turnau jest jednym z najbardziej znanych świeckich głosicieli Ewangelii, ekumenistą i biblistą, słynnym Jonaszem z Arki Noego w Gazecie Wyborczej. Moja Arka to bogaty zbiór najcelniejszych i najciekawszych wpisów autora z bloga prowadzonego od 12 lat. Ponad 150 haseł swoistego Alfabetu Turnaua to pasjonujący przewodnik po współczesnym świecie wartości katolickich i ekumenicznych, których autor jest znawcą i krzewicielem. W książce znajdują się również dwa wywiady z Janem Turnauem - Doroty Wodeckiej i Konrada Sawickiego - w których opisuje on swoją drogę życiową, od przedwojnia w rodzinnym majątku rodziców, przez okupacyjne dramaty i pierwszą pracę na rzecz PAX-u, po fascynującą przygodę intelektualną i obywatelską, jaką była długoletnia praca w miesięczniku Więź pod kierunkiem Tadeusza Mazowieckiego. Dzięki temu w Mojej Arce znaleźć można nie tylko autorskie interpretacje kwestii biblijnych i dotyczących praktykowania wiary katolickiej, ale i bogatą galerię słynnych postaci powojennego intelektualnego, religijnego i politycznego życia Polski. I to także od nieznanej dotąd strony anegdotycznej, bo poczucie humoru autora nie ustępuje jego wiedzy teologicznej.

Stan: db+ (kompletna i spójna, bez podkreśleń i podpisów, okładka lekko podniszczona z drobnym zagnieceniem dolnego rogu)

30 inne produkty w tej samej kategorii: