HEDIN Sven - Transhimalaja tom I i II 1909

Używany

Ilość: 1

Ostatnie egzemplarze!

350.00 złbrutto

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 35 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 35 punktów które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 17.50 zł.


TytułHEDIN Sven - Transhimalaja tom I i II 1909
AutorHEDIN Sven
Okładkatwarda
Rok wydania1909
WydawnictwoF.A.Brockhaus

HEDIN Sven - Transhimalaja tom I i II 1909

Transhimalaja tom I-II 

Sven Hedin - (1865 - 1952) – słynny szwedzki podróżnik i geograf. Autor pierwszych szczegółowych map Pamiru, pustyni Takla Makan, Tybetu i Himalajów. Badacz jedwabnego szlaku. Pozycja "Transhimalaja" opisuje jego trzecią wielką ekspedycję, (ostatnią przed I wojną Światową) podczas której odkrył i opisał pasmo górskie równolegle do granicznego pasma Himalajów - Transhimalaje. Odnalazł także źródłał Brahmaputry, Indusu i Satledźu. 

Pozycja w języku niemieckim

s. XVIII, 405, 194 ilustr. na tabl., skł. mapa,; X, 406, ilustr. na tabl., skł. mapa.

Format: 23,5 x 16 cm

Oprawa: wydawnicza płótno

Rok wydania: Leipzig, 1909 F.A.Brockhaus

Stan: kompletne i spójne, obce sygnatury numeryczne na wyklejce i stronie tytułowej tomu I [ołówek], obcy podpis na wyklejce tomu II [pióro], obcięcia kart z niewielkimi przebarwieniami, w tomie I luźna tablica z wizerunkiem autora, w tomie II luźna tablica z ilustracjami 326-329 [krawędzie luźnej karty z drobnymi naddarciami], mapa w tomie I z drobnym naddarciem na krawędzi, mapa w tomie II z drobnymi naddarciami na krawędzi i rozdarciem na linii zgięcia, sygnatura numeryczna na tylnej części mapy, okładki lekko podniszczone z przybrudzeniami i przebarwieniami, na licu tomu I biały ślad farby

Proweniencja: na stronie tytułowej tomu I pieczątka Marienstiftsgymnasium - znajdującej się w Szczecinie pruskiej szkoły średniej o blisko 400 letniej historii, istniejącej od XVI wieku do II wojny światowej. 

28 inne produkty w tej samej kategorii: